Ekskluzywne, indywidualnie projektowane, energooszczędne domy Deltahaus - domy zgodne z naturą!

sciana

Ściana

Ściana energooszczędna

Współczynniki przenikania energii cieplnej U = 0,13

Grubość ściany: 310 mm

View more
okna

Okna

Okna energooszczędne

3-szybowe

Współczynniki przenikania energii cieplnej U = 0,7

View more
pompaciepla

Pompa ciepła

Odbiór energii cieplnej z jej naturalnych źródeł: gruntu, wody lub powietrza

Cicha praca

Długi okres eksploatacji, około 50lat

Możliwość całorocznego, jednosystemowego ogrzewania

View more
rekuperacja

Rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Centrala wentylacyjna zapewni nam skuteczną cyrkulację i wymianę powietrza w całym naszym budynku

System wentylacyjny zapewnia nam odzysk ciepła z powietrza

View more
ogrzewanie

Podłogowe ogrzewanie

Wodne ogrzewanie podłogowe

70% energii oddawane jest przez promieniowanie

Nie występuje zjawisko unoszenia się kurzu

View more

Projektowanie domów energooszczędnych i pasywnych opiera się na założeniu  uzyskania jak największego stopnia szczelności budynku oraz wyeliminowania mostków termicznych w konstrukcji.
Niezwykle ważną rolę dla uzyskania niskiego zapotrzebowania na energię odgrywają okna, które stanowią element szczelnej konstrukcji budynku, a jako przegrody zewnętrzne mają maksymalnie ograniczać straty ciepła oraz wykorzystywać ciepło słoneczne do doświetlania jak i  do pasywnego ogrzania pomieszczeń ciepłem słonecznym.

 


Decydując się na wybór stolarki okiennej Na współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw składają się nie tylko pakiety szybowe  o dobrej izolacyjności termicznej szyby Ug, ale także wysokiej klasy „ciepłe” profile okienne.
Od kilku lat producenci profili z PCV prowadzą działania nakierowane na zmiany w konstrukcji profili  i technologii produkcji okien, związane związane m.in. z eliminowaniem z profili wzmocnień stalowych, negatywnie oddziaływujących na ich właściwości cieplne, wdrożeniem technologii wklejania szyb, wykorzystaniem w produkcji profili materiałów kompozytowych, wypełniania profili materiałami izolacyjnymi itp.

 


Właściwe połączenie i uszczelnienie na styku okna z murem jest kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej szczelności całej konstrukcji, czyli podstawowego założenia w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. Montaż okien w opatentowanym systemie w fabryce domów we Freiwalde zapewnia wymagany poziom szczelności.


Wybór padł na zastosowanie w domach Deltahaus stolarki PCV firmy Aluplast, model IDEAL 8000, o parametrach najlepiej spełniających założenia ciepłego, trwałego i eleganckiego okna. Do szczegółowego zapoznania się z właściwościami dedykowanego dla domów Deltahaus  modelu zapraszamy – plik do pobrania…