Nowoczesne ogrzewanie - Energooszczędny lub pasywny dom Deltahaus

to połączenie najnowszych technologii konstrukcyjnych z nowoczesnym systemem grzewczym na bazie energii odnawialnej. Pompa ciepła Panasonic Aquarea współpracująca z  instalacją ogrzewania podłogowego jest innowacyjnym rozwiązaniem, które rekomendujemy naszym Klientom z myślą o komforcie, ekologii i niskich kosztach eksploatacji.

 

Pompy ciepła przeznaczone są do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Ich funkcjonowanie polega na procesach podobnych do tych, które zachodzą w lodówkach, lecz na wyższych poziomach temperatur. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej sprężarki z technologią Inverter+ uzyskano znaczne obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Urządzenie jest w stanie produkować ciepłą wodę użytkową  o temperaturze +50 stopni Celsjusza i jest w stanie zapewnić ogrzewanie domu i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przez cały rok, nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Pompa Split - Jednostka wewnętrzna     Pompa Split - Jednostka zewnętrzna

Pompą ciepła można sterować zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych takich jak tablety i smartfony z systemami Android i iOS, oraz komputerów z podłączeniem do Internetu. 

Zakres działania aplikacji to m.in.:
- włączanie i wyłączanie urządzenia
- zmiana trybów pracy: ogrzewanie, chłodzenie, ciepła woda użytkowa
- kontrola produkcji gorącej wody na potrzeby domowe
- powiadomienia np. o prawidłowości funkcjonowania sytemu, przeglądach
- zmiana poziomów temperatur zasilania (np. w okresach wakacyjnych obniżenie temperatury)

Sterownik - Apple iPad        sterownik generacja H web

Roczny koszt ogrzania jednego metra kwadratowego wynosi około 8pln/m2 (dla domu ~150 m2 mamy około 1000-1300pln za ogrzewanie) przy założonej temperaturze wewnętrznej 20 stopni Celsjusza. Dzięki urządzeniu rachunki za ogrzewanie mogą być dwukrotnie, trzykrotnie niższe niż w przypadku instalacji zasilanych gazem LPG lub olejem opałowym. Zyskujemy miejsce dla celów przechowywania opału i uniezależniamy się od dostaw paliw od dostawców.